Tryskání

Firma Labit a.s. má nově instalovaný bubnový tryskač SMART 1.

Bubnový tryskač SMART 1

Zařízení je určeno pro tryskání volně vložených dílců na nekonečný pás. Pás svým pohybem zajišťuje otáčení - převracení dílců. Tryskací medium – v našem případě nerezové kuličky AMACHROME 30 je proti dílcům vrháno metacím kolem. Dílce určené k tryskání musí být zbaveny mastnoty, jinak by došlo k znehodnocení tryskacího media a k ucpávání nastavitelné propustné trysky nad metacím kolem.

Tryskání

V naší firmě používáme tryskač k sjednocování povrchu dílců z barevných kovů. Dílce, které prošly několika operacemi na lisech, mají drobné otlaky a oděrky. Tryskáním získáme pravidelný povrch bez vad.

SMART 1 má průměr bubnu 550 mm a šířku bubnu 800mm. Objem vsázky dle výrobce může být 50-70 Kg. Hmotnost vsázky až 500 kg. Hmotnost jednoho dílce do 20 kg. Díky instalovanému měniči lze snižovat otáčky metacího kola což nám umožňuje tryskat i barevné kovy a dílce se slabší stěnou.

My máme odzkoušeno

  • Hmotnost vsázky 50-70 kg – hmotnost dílců do 0,2 kg
  • Otáčky metacího kola na 50%
  • Doba tryskání 2 minuty pro měď a 3 minuty pro mosaz

Čím větší vsázka nebo velikost a tvarová složitost dílce tím je zapotřebí delší doba tryskání. Tryskač s metacím kolem neumí použít tryskací media nekovového původu (balotina, korund…), protože tyto media mají nízkou měrnou hmotnost. Proto i dílce ze slabého plechu nelze v tomto zařízení zpracovat.

Cenovou nabídku kalkulujeme pro každý obchodní případ individuálně, dle přesných parametrů otryskávaného materiálu tj. váhy, míry znečištění atd. a pochopitelně dle dalších přání zákazníka.